İspanya-Endülüs-Fas-İtalya

 

  Ankara ve İstanbul Hareket

1-19 Temmuz  2022     1-19  Ağustos 2022

Baştan sona  İspanya & Endülüs 

Fas & İtalya  

Monaco Güney Fransa  Mini Balkanlar   

9 Ülke 37 Popüler Şehir

Her Gece Otel Konaklaması ve Şehir Turları Dahil           

                                                                     19 Gün 18 Gece/Oda Kahvaltı/ 3* ve 4*Otel /Otobüs İle 

                            İspanya Barcelona Valencia Madrid Granada Cordoba Sevilla Malaga Bilbao San Sebastian

                                    Fas Tanca Rabat Safşavan Casablanca Marakeş Yunanistan Selanik Kavala

                              Bulgaristan Filibe Sofya Sırbistan Belgrad  Hırvatistan Zagrep Slovenya Ljubliana

                                İtalya Venedik Verona Garda Sirmione Milano San Remo Pisa Floransa Ancona 

                                        Fransa Toulouse Nice Cannes Aix En Provence Avignon Marsilya 

1.Gün/Ankara/İstanbul/Bulgaristan/Filibe/Sofya/Sırbistan/Belgrad:

Saat 22.00 De Ankara’dan  Kapıkule Sınır Kapısına Hareket.(702 Km,Mola ile Yaklaşik 10 Saat)Rehberimiz Gidilecek Bölge Ve Program Hakkinda bizi bilgilendiriyor. İzmit,İstanbul Katılımcıların Aracımıza Transferi. Kapıkule Sınır kapısına varış. Pasaport Işlemlerinin Ardindan Bulgaristan’a Giriş, Sofya’ya hareket. Yaklaşık 2 saatlik uzaklıkta Yol üzerinde bulunan Filibe’de Kahvaltı (extra) ve ihtiyaç molası Sofya’ya hareket, yaklaşık 2 saat) Sofya Şehir gezisi. Avrupanın en eski şehirlerinden olan bu şehirde görülmesi gereken çok fazla tarihi ve dini yapılar vardır. Alexandr Nevski Katedrali, Bayana Kilisesi, Rotun da sveti Georgi  bunlardan birkaçı. Serbest zaman ve Belgrad’a hareket. (391km,2 sınır kapısı ve molalar ile yaklaşık 6 saat) Belgrad’a varış. Otelimize yerleşme. Konaklama Belgrad’taki otelimizde.

2.Gün/Sırbistan/Belgrad/Hırvatistan/Zagrep/Slovenya/Ljubliana:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Belgrad şehir gezisi. Kale sava ve Tuna nehri seyir terası ve çarşı görülecek yerler arasında. Zagrep’e hareket (393km, 2 sınır geçişi var, mola ile yaklaşık 6 saat) Zagrep şehir gezisi:Zagreb yukarı şehir (Gronji Grad) ve aşağı şehir (Donji Grad) olarak ikiye ayrılıyor.Yukarı şehirde görülecek yerler arasında Jelacic meydanı, Tkalciceva caddesi Zagrep Katedrali, ılıca caddesi var. Serbest zaman. Akşam saatlerinde Slovenya’nın başkenti Ljubliana’ya hareket. (143km,2 sınır geçişi var, yaklaşık 3 saat). Otelimize yerleşme Konaklama Ljubliana’daki otelimizde.

3.Gün/Slovenya/Ljubliana İtalya/Venedik/Verona:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ljubliana şehir gezisi. Kale, Preseren meydanı ve Trible Köprüsü görülecek yerler arasında. Venedik’e hareket (241km, yaklaşık 3 saat) Venedik’e varış. Limanda bizi bekleyen Vaporettoya Transfer Ve 20 Dk.Lik yolculuk Sonrasi Venedik Adasina varış. Dünya Üzerindeki Eşsiz Şehirlerden biri olan Venedik gezimize başlıyoruz. Adriyatik Denizinin Gelgit Sularının ortasında, bir dizi Sığ Adacığın üzerine kurulu şehirde sadece malzeme taşıyan manavların ve duraklar arasında yolcu taşıyan motorların sesini duyma imkanımız olacak. Geniş Bir Tarihi Yelpazeden Geçen Venedik’te San Marcokatedrali Ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme Ve Rialto Köprüsü Göreceğimiz Venedikte Serbest Zaman, İsteyenler Gondol Turu Yapabilir (Extra)Saat 15.00 te Floransa’ya Hareket (255 Km, Yaklaşık 4 Saat) Floransa Şehir Turu. Floransa Gezimizde Sırasıyla Duomo Katedrali, Michelancelonun David Heykelinin Kopyasının  Ve Birçok Rönesans Eserinin Bulunduğu Palazzo Vecchi0 Meydanı, Galleria Uffizi Sanat Müzesi Önünden Geçerek Arno Nehri Ve Tarihi Köprüyü Görebilirsiniz. Akşam Saatlerinde  Verona’ya Hareket. 115 km,Yaklaşık 1.5 Saat Otelimize Yerleşme, Konaklama Verona’daki Otelimizde

4.Gün/İtalya/Verona/Garda/Sirmione/Milano/Fransa/Nice:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Verona Şehir Turu. Romeo Ve Juliet, Senyörler Sarayı, Brave Dante Ve Erbe Meydanı, verona Arena görülecek yerler arasında. 40km uzaklıkta bulunan Garda Gölü ve Sirmione Köyü gezileri. Milano’ya hareket(138km,yaklaşık 2 saat)Milanoya varış. Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Milano Şehir Turu,.Galleria,Duomo Meydanı,Scala  Meydanı,Fortezza Görülecek Yerler Arasında Öğle saatlerinde Nice’e hareket.(320 km,yaklaşık 5 saat)Nice şehir Turu.Konaklama Nice’deki otelimizde.

5.Gün/Fransa/Nice/Marsilya/İspanya/Barcelona:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Saat 08.00 de Marsilya’ya hareket(199km,yaklaşık 2.5 saat) Marsilya’ya varış ve Marsilya  şehir turu. Notre-Dame De La Garde Konaklama Barcelona’daki otelimizde.

6.Gün/Fransa/Nice/Marsilya/İspanya/Barcelona/Valencia:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Barcelona Şehir gezisi. Görülecek Yerler Arasında , La Sagrada Familia Kilisesi, Endülüs Arenası, Cristof Colomb Heykeli, MontjuiTepesi, Kraliyet Sarayı, Olimpik Liman,İspanya Ve Catalunya Meydanı Ve La Ramblas Caddesi Var. Ünlü Futbolcumuz Arda’nında Futbol Hayatını Devam Ettirdiği Ünlü Fc Barcelona Takımının Stadına Varış, Fotoğraf Çekimi. Serbest zaman. Saat 14.00 te Valencia’ya hareket. (350km,yaklaşık 4 saat). Valencia’ya varış ve şehir Turu. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Valencia Şehir gezisi. Valencia Şehir Gezisinde görülecek yerler arasında Arena, Tren İstasyonu, Portal de la Valldigna,  Carmen Kilisesi, Micalet Katedrali, La Lonja, XIX. yy Müzesi, Belediye Binası, La Plaza del Negrito ve Baja Sokağı var.Otelimize yerleşme.Konaklama Valencia’daki otelimizde.

7.Gün/İspanya/Valencia/Granada/Malaga: 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Granada’ya Hareket (546km, Mola ile yaklaşık 6.5 saat) Granada’ya Varış ve Granada Şehir Gezisi Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde Yer Alan Meşhur Elhamra Sarayı Ve Karl V’nin Sarayı, Musevi Mahallesi Ve Plaza Mayor Görülecek yerler arasında. Otelimize yerleşme. Serbest zaman.Akşam geç saatlerinde Malaga’ya hareket (137km.yaklaşık 2 saat) Otelimize yerleşme Konaklama Malaga’daki otelimizde.

8.Gün/İspanya/Malaga/Tarifa/Fas/Tanca/Safşavan/Casablanca:

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası aracımıza transfer ve Tarifa limanına hareket (159km, yaklaşık 2 saat). Limanda bizi Fas’ın Tanca limanına götürecek olan Feribota transfer ve 1.5 saatlik yolculuk sonrası Fas’a varış. Limanda Aracımıza transfer ve Şafşavan( Mavi Şehir’e hareket)112km, yaklaşık 2  saat: Rif Dağlarının eteklerine 1400 yılında İspanyadan gelen Arapların ve Yahudilerin kurduğu Kutsal kitabın “kıyafetlerinizin bir tarafına mavi püskül takın” emrinden yola çıkan halk, maviyi sadece kıyafetlerinde değil kapılarında pencerelerinde de kullanmış1930lu yıllarda ise Chefchaouen’e (Şafşavan mavi şehir) yerleştirilen Yahudi mülteciler sadece kapılarını pencerelerini değil evlerinin duvarlarını, sokaklarını da “gökyüzü ve cenneti” sembolize eden maviyle boyamışlar. Mavi geleneği bugüne kadar süregelmiş. Mavinin aynı zamanda haşereyi, akrebi, sivrisineği kovan bir etkisi de var. Eski şehirde serbest zaman. Fotoğraf çekimi. Akşam saatlerinde  Casablanca’ya Hareket. (323 Km,Yaklaşık .4 Saat) Otelimize yerleşme.Konaklama Casablanca’daki otelimizde

9. Gün/ Fas/Rabat/Casablanca/Marakeş: 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Şehir Turu. Casablanca Şehir Gezisi. Görülecek Yerler Arasinda Birleşmiş Milletler Ve Muhammed V Bulvarlari, Muhammed V Bulvari, Tarihi Habous Semti,Atlas Okyanusu kıyısında bulunan Corniche Semti Ve Hassan  Ii  Camii Var. Otelimize yerleşme, Serbest zaman.Akşam saatlerinde Marakeş’e  hareket. (242km,yaklaşık 3 saat) Otelimize yerleşme.İ steyenlerle  Extra Meşhur Akşam Yemekli Chez Ali Gecesi Konaklama Marakeş’deki otelimizde.

10.Gün/Fas/Marakeş/Rabat:

Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrası Marakeş şehir Turu.Görülecek yerler arasında, dar sokakları ile sizi yüzyıllar öncesine götürecek Medina, uzun yıllar şehir yönetmiş Ba Ahmed’in sarayı Bahia Sarayı, 800 yıllık Moresk mimarinin en güzel örneklerinden Koutoubia Minaresi,  Marakeş’in Kapalı Çarşısı “Souk” ve Afrika kıtasının en hareketli ve “Mucizeler Avlusu” olarak adlandırabileceğimiz şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasında. Saat 16.00 da Rabat’a hareket. (323km,yaklaşık 4 saat). Otelimize yerleşme.

11.Gün/Fas/Rabat/Tanca/İspanya/Tarifa/Sevilla:

Otelimizde Alacağımız erken Kahvaltı Sonrası Tanca’ya hareket. (252km, yaklaşık 3 saat) Limana varış Feribota giriş ve İspanya’ya hareket, yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Tarifa’ya varış. Aracımıza transfer ve Sevilla’ya hareket. 206 km, yaklaşık.2.5 saat) Sevilla şehir gezisi. Sevilla Şehir Gezisi. Görülecek Yerler Arasında, Muvahhitler Döneminden Kalma Eski Ulu Cami’nin Yerine 15.Yy’da İnşa Edilmeye Başlanan Katedral, Krallık Malikânesi, Alcazar, Altın Kule Denen Otelimize yerleşme. Konaklama Sevilla’’daki otelimizde.

12.Gün/İspanya/Cordoba/Toledo/:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımıza transfer ve Cordoba’ya hareket. (141km yaklaşık 2 saat). Cordoba Şehir Turu Görülecek Yerler, Bin Sütunlu Ve Otuz Bin Kişilik Cordoba Camisi, Musevi Mahallesi Ve Plaza Mayor var. Serbest zaman. Saat 15.00 da Toledo’ya hareket.( 342km,yaklasık 4 saat) Toledo şehir gezisi. Müslüman, Yahudi Ve Hristiyanların Bir Arada Barış İçinde Yaşadığı, Unesco Tarafından Açık Hava Müzesi Ve Kültür Şehri Olarak İlan Edilen Toledo’da, Dünyanın En Zengin Katedrallerinden Biri Olan Ve İçerisinde Ünlü Ressam El Greco’nun Orijinal Tablolarının Da Bulunduğu Toledo Katedrali, San Juannde Los Reyes Catolıcos Manastırı, San Martin Köprüsü, Damasquınos (Şam İşi) Altın El İşçiliğinin Yapıldığı Atölye, Dükkanlar Ve En Eski Sinagogların Gezilmesi. Madrid’ hareket. 1 saatlik yolcluk sonrası Madrid’e varış. Otelimize yerleşme ,Konaklama Madrid’deki otelimizde

13.Gün/İspanya/Madrid/Bilbao:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Madrid Turu. Görülecek Yerler, Puerto Del Sol, Plaza Mayor, Paseyo De La Castella, Boğa Güreşi Arenası, Gran Via, Plazadeespana, Kraliyet Sarayı Ve Puerto De AlcalaSaat 15.00 te  Bilbao’ya hareket. (404 km yaklaşık mola ile 5 saat) Bilbao gezisi. Biscay körfezinin ortasında Nervion nehrinin üstüne inşa edilmiş Ortaçağ ticaret ve Bask ülkesinin önemli bir kenti olan Bilbao; gel gitleri ve kocaman fırtınaları ile denizcilere bile kök söktürür. Görülecek yerler arasında Guggenheim Müzesi ve Meydanında 12 metre boyunda çimenden ve çiçeklerden oluşmuş dev bir köpek maskot "PUPPY" , Ünlü alışveriş merkezi El Corte Ingles var. Konaklama Bilbao’daki otelimizde

14.Gün/İspanya/San Sabastian/Fransa/Toulouse:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası San Sebastian’Hareket. (100km, yaklaşık 1.5 Saat) San sebastian Şehir gezisi. San Sebastian şehir turunda görülecek yerler arasında Ünlü Play Dela Concha Plajı, Cristina Enea Parkı, Monte Igueldo Da Gözlem Kulesi Ve Evi, Santa Maria Del Coro Barok Bazilikası Good Shepard Katedrali Var. Serbest zaman. Akşam saatlerinde Toulouse Hareket (347 km,yaklaşık 4 saat) Otelimize yerleşme. Konaklama Toulouse’daki Otelimizde

15.Gün/Fransa/Aix en Provence:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Aiv en Provence’ye hareket. (400km yaklaşık mola ile 5 saat) Aix en provence varış, estivalleri, sokak müzisyenleri ile bir sanat şehrinde gezilecek yerler arasında cours mirabeau caddesi, dar dolanbaçlı yollar, katedraller, lavanta bahçeleri gezileri var. Ve otelimize yerleşme. Konaklama Aix en Provence’deki otelimizde.

16.Gün/Fransa/Avignon/ Cannes/Monaco/İtalya/San Remo:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Avignon’a Hareket. (88km, yaklaşık 1 Saat) Avignon Fransa’nın Güneyinde  Rhone Nehrinin Kıyısına Kurulmuş Daracık Sokaklar Ve İnsana Huzur Veren Binalara Sahip Küçük Bir Şehirdir. Görülecek Yerler Arasında 70 Sene Papalık Merkezi Olan Palais Des Papes( (Papalık Sarayı), Sarayın Önündeki Place De I’horlage ( Aynı Zamanda Avignon Merkezi), Şehir Surları Unesco Dünya Mirası Listesindeki St.Benezet Köprüsü var .Serbest Zaman Alışveriş İmkanı. Avignon Yakınlarında Bulunan Lavanta Tarlaları Gezisi, Fotoğraf Çekimi. Öğleden sonra San Remo kentine hareket. (316 Km yaklaşık 3.5 saat) Yol üzerinde Bulunan Cannes ve Monaco gezileri. Akşam saatlerinde San Remo’daki otelimize varış. Konaklama San Remo’daki otelimizde.

17.Gün/İtalya/San Remo/Pisa/Floransa/Ancona:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Pisa’ya hareket (404 km,yaklaşık 4.5 saat. Öğle saatlerinde Pisa’ya varış ve bizi meydana görürecek lNavetta’lara transfer ve 5 dakikalık yolculuk sonrası varış. Görülecek yerler arasında Pisa Kulesi, Miracoli meydanı, Pisa Katedrali var, gezi sonrası aracımıza transfer ve Floransa’ya hareket.( 86km, yaklaşık 1 saat) Görülecek yerler arasında Floransa Katedrali,Uffuzi (Sanat Müzesi ve Rönesans sanatçıları) Onte Veccihio Köprüsü var. Akşam saatlerinde Ancona’ya hareket (264km, yaklaşık 3.5 saat). Ancona’ya varış. Otelimize yerleşme. Konaklama Ancona’daki otelimizde.

18. Gün/İtalyaAncona:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 10.30 da feribota transfer, Saat 13.00 te başlayan yolculuğumuz tüm gece sürecek. İsteyenler feribotun aktivitelerinden yararlanabilir. Geceleme Feribotta…(Giriş Bileti  Verilir. İsteyenler extra koltuk ve kabin alabilirler) Not:( Feribot 7-8 Katlı Olup Cinema, Casino,Y üzme Havuzu, 3-4  Restaurant Ve Konaklamak İçin Kabinlerden Oluşur. www.Superfast.Com

19.Gün/Yunanistanİgoumenitsa/Türkiye/İstanbul/Ankara:

Sabah saat 08.30 Da İgoumenitsa Limanina Variş. Limanda Otobüsümüze Transfer.Ankara’ya Hareket. (890 Km.),Yolumuz Üzerinde Bulunan Kavala Şehir Turu. Sınır kapısına Varış. Pasaport İşlemleri Ve Free Shop Alişverişi Sonrası yolculuğumuz devam edecek. Gece Geç  Saatlerde Ankara’ya Varış

KONAKLAMA 

ŞEKLİ VE

GEZİ ÜCRETİ

 

 

İKİLİ VE ÜÇLÜ ODADA 

KİŞİ BAŞI

 

TEK KİŞİ FARKI

 

6 Yaş

725 €   2 büyük odasında geçerli

    1575   €

    445 €

   

7-12 yaş

1145 €  2 büyük odasında geçerli

                                 TAKSİT SEÇENEKLERİ

Peşin Fiyatına 5 Taksit

5 Kasım 250 € 5 Ocak 250 € 5 Mart 250 €  5 Mayıs 250 € Tur Günü 575 €

5 Kasım’a kadar Peşin ödeme yapacaklar 1450 € ödeyeceklerdir.

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler: 

 • Lüx Otobüs  İle Ulaşım Ve Çift Sürücü
 • Yurtiçi Ulaşımında İkramlar
 • Tarifa-Tanca Tarifa Çift yön feribot bileti
 • Ancona igaumenitsa tek yön feribot bileti
 • 17 Gece 3* Ve 4* Hotel Konaklama
 • Şehir Konaklama Vergileri
 • 17 Sabah Kahvaltısı
 • Şehir  Turistik Giriş Vergileri
 • Pisa Navetta ücreti

İspanya Barcelona Valencia Madrid Granada Cordoba Sevilla Malaga Bilbao San Sebastian

Fas Tanca Rabat Safşavan Casablanca Marakeş

YunanistanSelanik Kavala

BulgaristanFilibe Sofya SırbistanBelgrad HırvatistanZagrep SlovenyaLjubliana

İtalyaVenedik Verona Garda Sirmione Milano San Remo Pisa Floransa Ancona

Fransa Toulouse Nice Cannes Aix En Provence Avignon Marsilya

 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Shengen Vize Ücreti 
 • Müze Ve Ören Yeri  Ücretleri
 • Venedik Gondol gezisi
 • Marakes Akşam yemekli  Chez Ali gecesi
 • Rehber ve Kaptan Bahşişleri(10 €,zorunludur)
 • Rehberimizin extra olarak düzenleyeceği etkinlikler
 • Kişisel Harcamalar