Erzurum-Kars-Doğu Bayazıt-Van

Doğu Anadolu Gezisi

Erzurum Kars Doğu Bayazıt Van  Erzurum

Sarıkamış Çıldır Gölü Ani Ağrı Dağı İshak Paşa Sarayı Muradiye Şelalesi Ahlat Gevaş Van gölü Adilcevaz Muş

 

7 gün 6 gece/4* Hotel/Yarım Pansiyon

4 Mart 2022 - 6 Mart 2022 - 11 Mart 2022  - 13 Mart 2022

18 Mart 2022 - 20 Mart 2022 - 25 Mart 2022   -  27 Mart 2022

8 Mayıs 2022  -  20 Mayıs 2022  -  17 Haziran 2022  -  19 Haziran 2022

24 Haziran 2022  -  26 Haziran 2022  - 15 Temmuz 2022

 

1.Gün/Ankara/Erzurum/Sarıkamış/Kars: Sabah saat 08.00’de Esenboğa Havalimanında İç Hatlarda  buluşma. Saat 09.35 Uçuşuyla Erzurum’a Hareket. Saat 11.00’de Erzurum Havalimanına Varış. Havalimanında bizi bekleyen aracımıza transfer Sarıkamış’a hareket. (156 Km,yaklaşık 2 saat) Yol üzerinde bulunan Çobandede Köprüsü ziyareti. Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam Ormanı gezileri Sonrası Karsa Hareket. (67km, yaklaşık 1 Saat) Otelimize Yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.

2.Gün/Kars/Ani: Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımıza transfer ve Kars gezimize başlıyoruz. Kars gezimizde görülecek yerler arasında Kars Kalesi ve Kars Müzesi, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) Rus işgali sırasında Tahtdüzü Bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Konservatuar, Fevzi Paşa İlköğretim Okulu Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-L Hasan Harakani Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı Var. Kars gezisi sonrası Unesco Dünya Kültür Mirası listesi'nde bulunan Ermenistan sınırındaki Ani Harabelerine Hareket. (59 km, yaklaşık 1saat) Ani’ye varış ve Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi Gezileri. Selçuklu Sarayı ve Kalesi, Hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları İlk Cami olan Ebu-L Menucehr Cami gezileri. Akşam saatlerinde Kars’taki otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.

3.Gün/Kars/Çıldır Gölü/Damal Kasabası: Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Doğu Anadolunun İkinci büyük gölü olan Çıldır Gölü’ne hareket (79 Km, yaklaşık 1.5 Saat). Kış aylarında tamamı donan, baharda tüm renk ve manzaraların suyun  üzerine vurduğu bu gölde balık avları etkinlikleri  izlenecek ve fotoğraf çekimleri. Yine İiteyenler göl kenarındaki balık restaurantlarında öğle yemeği alabilirler (Extra)

Kars Çıldır yolu üzerinde bulunan günümüzde de Şaman Köklerini koruyan Müslüman Türk Boyu Terekemenlerin Köyü Adoğruyolda Ağıt Yazılı Mezar Taşları Gezisi.herbiri başka öykü anlatan bu Mezarlık Taşlarının fotoğraflanması sonrası 2000 yılında Japonya’da el yapımı Bebek Yarışmasında şampiyon olmuş ünlü Damal Bebeklerinin üretildiği  Damal Kasabasına Hareket (68 Km yaklaşık 1 Saat) Fidan Atmaca Bebek Atölyesinin gezilmesi. Kars’a Hareket (115 Km, yaklaşık 1.5 Saat) Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki Otelimizde.

 4.Gün/Ani/Ağrı Dağı/Doğu Bayazıt/İshakpaşa Sarayı/Muradiye Şelalesi: Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımıza transfer ve Doğu Bayazıt’a hareket (193km, yaklaşık 3 Saat. Yol üzerinde bulunan Ağrı Dağı manzarası eşliğinde fotoğraf çekimi molası. Doğu Bayazıt’a varış, İshak Paşa Sarayı Ahmedi Xani Türbesi ziyareti Ağrı Dağı Seyri ve fotoğraf çekimi Doğu Beyazıt şehir turu ve Kapalı Çarşı Gezisi, Çaldıran Ovası ve Tendürek Dağları manzarası eşliğinde seyahatimiz devam ediyor. Muradiye Şelalesi gezisi. öğle saatlerinde  Van’a varış. Van ve çevresi gezisi.Gevaş’a Hareket. (40km, yaklaşık 45 Dk) Gevaş Van gölüne kıyısı olan ilçelerdendir. Tarihi birçok yapıya sahip Gevaş; içerisinde barındırdığı Akdamar Adası İle Turizmin merkezi haline dönüşmüştür. Ayrıca Gevaş ilçesinde bulunan efsanelere konu olan Van Gölü Canavarı heykeli ilçe ayrı bir güzellik katmıştır. Gevaş ilçesinde bulunan doğa ve tarihi güzelliklerden Gevaş Selçuklu Mezarlıkları, Halime Hatun Kümbeti   İzzettin  Sir Camisi Ve Külliyesi, Akdamar Adası Ve Akdamar Kilisesi Gezileri. Van’a dönüş. Van Kalesi, günümüzde yapılan eski Tuşba ve Van Evleri Gezileri, Van Müzesi Van Kedi Evi , Urartudan günümüze gelen  gümüş imalatı merkezi gezileri, serbest zaman alışveriş İmkanı. Akşam yemeği ve konaklama Van’daki Otelimizde.

5.Gün/Tatvan/Nemrut Krater Gölü/Ahlat/Adilcevaz/Erzurum: Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası öğleye kadar Van merkezde serbest zaman .Öğle saatlerinde aracımıza transfer ve Adilcevaz’a hareket. (202km, yaklaşık 3 saat) Yol üzerinde bulunan Tatvan Şehir ve Nemrut Krater Gölü Gezileri. Ahlat Selçuklu Mezarlıkları, ve Kümbetleri, Adilcevaz sahili ve baston atölyeleri, İnci Kefalı balık göçü görülecek yerler arasında. Akşam yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası Muş’a geliş. Akşam yemeği ve konaklama Muş’daki Otelimizde.

6. ve 7.Gün/Erzurum/Sivas:Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası panoramik Muş şehir turu. Muş Kalesi,

Muş Ulu Camii, Yıldızlı Han, Geleneksel Muş Evleri görülecek yerler arasında. Erzurum’a hareket.(204 km, yaklaşık 3 saat) Rehberimiz eşliğinde Erzurum şehir gezisi.gezilecek yerler arasında Erzurum Kongresinin yapıldığı bina,çifte Minareli Medrese (Hatuniye ve Yakutiye) Atarihi Erzurum Taş Evleri, Ulu Cami, Lalamustafa, Paşa,  Murat Paşa, Aliağa ,Caferiye ve İbrahim Paşa Camileri, Palandöken Kayak Merkezi ziyareti. Nene Hatun Milli Parkı ve İiindeki Aziziye Tabyaları gezisi, serbest zaman. Tren istasyonuna hareket. Tüm gece  ve ertesi gün sürecek olan yolculuk.esnasında trenin restaurantından gün Boyu yararlanabilirsiniz (extra) tren güzergahında ki bazı duraklarda tren’in mola vermesi ile Divriği ve Sivas gezileri (extra) olarak yapılacaktır. (Sayı önceden bildirilecek ve transfer sağlanacaktır)

8.Gün/Ankara: Sabah saat 05.15  te Ankara Garına Varış.

Minimum 20 Kişilik Gruba Özel(Vagonlar 10 kabin)

 

KONAKLAMA 

ŞEKLİ VE

GEZİ ÜCRETİ

 

 

İKİLİ VE ÜÇLÜ ODADA  KİŞİ BAŞI 

 

TEK KİŞİ FARKI

(Otelde ve trende ) 

6 Yaş(2 büyük yanında)

1250 tl

    2250  tl

 500 tl (Otelde)

  (Trende 650 ) 

   

7-12 yaş(2 büyük yanında)

1750 tl

 

 

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

 • Ankara Erzurum tek yön uçak bileti
 • Erzurum Ankara turistik doğu expresi tek yön yataklı vagon bileti
 • Kars Garı/Otel/Erzurum Gar Transfer 
 • 6 Gece konaklama (2 gece tren, 4 gece 4* Hotel (1 Gece Muş, 2 Gece Kars, 1 gece Van) Konaklama
 • 5 Akşam Yemeği (Otelde)
 • 5 Sabah Kahvaltısı (Otelde)
 • Kars, Ani Harabeleri, Çıldır gölü gezisi Damal gezileri
 • Ağrı dağı, Doğu Bayazıt, İshakpaşa Sarayı Muradiye Şelalesi gezileri
 • Van, Van Gölü, Tatvan Nemrut Krater gölü, Ahlat Adilcevaz Erzurum gezileri
 • Muş gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası 65 Yaş üstü için ek ücret alınır
 • Profesyonel ve yerel Türkçe rehberlik hizmeti

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle  yemekleri,
 • Trendeki tüm yemek ve içecekler
 • Müze, Ören yeri giriş ücretleri
 • Kaptan ve rehber bahşişi kişi başı 10 TL (Zorunlu)
 • Kişisel harcamalar

Acentamız

Programda içerik  değişmemek şartıyla Karayolu, Hava ve iklim şartlarına bağlı olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar