GİRİT TURU Özel Uçak ile

Özel uçak ile GİRİT'E  GİDİYORUZ... 

 

(3 gece 4 gün)

 

 

1. GÜN:28 Ekim 2020,  Çarşamba

Saat: 07.30'da İstanbul-Atatürk Havaalanı Aegean Air kontuarında buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra saat: 10.00'da A3 …… sayılı özel seferi ile Girit’e hareket 11.35'de Girit’e varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra alanda bizi bekleyen rehberimiz ile Girit şehir turuna hareket.

Heraklion/Kandiye  şehir turunda; Heraklion Limanı, Ceneviz tersaneleri, Vezir çarşısı, Ag. Titos Kilisesi, Eleftheriou Venizelou Meydanı, Morosini Çeşmesi, Venedik Locası, Valide Camii Sebili, Osmanlı ve Venedik dönemi tarihi ve kültürel miras örnekleri görülecek. Şehir turundan otele dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği serbest. Otelimizde konaklama.

 

2. GÜN: 29 Ekim 2020, Perşembe:

Sabah kahvaltısından sonra Heraklion/Kandiye panaromik şehir turuna devam ediyoruz. Ünlü şair Kazancakis’in mezarı,Horasani Baba Tekkesi ve Minos uygarlığının beşiği Knossos ören yeri ziyareti. Serbest öğle yemeği sonrası Girit Adası'nın önemli turistik yerleşimlerinden biri olan adanın doğu tarafındaki Ag. Nikolaos'a hareket. Yol üzerinde Elounda kasabasından tekne ile 1903 yılına kadar denizci Türk ailelerin yaşadığı sonrasında ise 1950'li yıllara kadar bir cüzzam kolonisi olarak kullanılan SPİNALONGA Adasını ziyaret. Spinalonga Adası ziyaretinden sonra Ag.Nikolaos ve Ierapetra panaromik olarak görülecektir. Tur sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği serbest. Konaklama otelimizde

 

3.GÜN: 30 Ekim 2020, Cuma:

 

Erken alacağımız kahvaltıdan sonra adanın batı tarafına yöneliyoruz.. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuktan sonra Rethymno’ya varış. Varışımız ile birlikte Resmo şehir turu.  Mübadillerin sevk edildiği Eski Liman, Kara Musa Camii, Narece (Gazi Hüseyin Paşa) camii, Türk okulu, Osmanlı dönemi hükümet binası, Resmo kalesi Forteza gibi tarihi yerleri ziyaret. Öğle yemeği için serbest zaman.

Öğle yemeği sonrası belirtilen saatte otobüsümüzün park yerinde buluşup, Hanya'ya hareket ediyoruz. Hanya’ya varışımız ile birlikte yaya olarak şehir turuna başlıyoruz. Agora, Splanca Meydanı, Hünkar Camii, Bıçakçılar Çarşısı, Venedik Tersaneleri, Eski Liman, Yalı/Küçük Hasan Paşa Camii, Eski Türk mahalleri, Tophane Mahallesindeki Osmanlı dönemi askeri kışlası ve eski Tophane Mahallesinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında Venedik ve Osmanlı döneminin bitişik nizam önemli sivil mimarlık örneklerini görüyoruz. Gezimiz sonrası akşam yemeği Hanya’da serbest olarak alınacaktır. Yemek sonrası Heraklion’a geri dönüş. Otelimizde konaklama. 

 

4. GÜN: 31 Ekim 2020, Cumartesi:

Sabah kahvaltısından sonra  grubumuza kişisel aktiviteler ve hediyelik alış-verişi yapmaları için serbest zaman.

Saat: 17.00'te otelimizde toplanıyor ve Havaalanına hareket ediyoruz. Saat: 19.25 A3 ……….seferi ile İstanbul'a uçuyoruz. Saat 21.00'de İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

 

 

 

*** .... tarihindeki Merkez Bankası kuru ile hesaplanmıştır. Ödeme yaptığınız günkü kurlar geçerlidir. Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları Merkez Bankası Döviz satış kuruna göre değişiklik gösterebilir.

 

Fiyata dahil olan hizmetler: Özel uçak ile vergiler dahil gidiş-dönüş uçak bileti, Girit'te guruba tahsis edilen otobüsle ulaşım ve transfer hizmetleri,  3 gece Heraklion merkezinde 4 yıldızlı otelde sabah kahvaltısı dahil konaklama, profesyonel rehberlik hizmetleri, zorunlu mesleki sorumluluk sigortası, KDV dahildir.

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler: Yunanistan Vize harcı+aracı kurum bedeli+takip bedeli 150 €, Yurtdışı çıkış harcı 50 TL, ören yerleri giriş ücretleri (Knossos sarayı, Spinalonga Adası, müzeler) 22 €, öğle ve akşam yemekleri ve şahsi harcamalar. 

 

 

TAMGÖR TURİZM