SOFYA EKSPRESİ ile BULGARİSTAN & ROMANYA Turu

SOFYA EKSPRESİ İLE 
BULGARİSTAN & ROMANYA TURU

 

Sofya, Bükreş, Sinaia, Bran, Braşov Turları Dahil

 

1.GÜN:İSTANBUL – SOFYA
İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 21.30’da buluşma. Saat 22.40’da Sofya Ekspresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Sofya’ya harekete ediyoruz. Geceleme Trende odalarımızda.
2.GÜN: SOFYA
Sabah saatlerinde Bulgaristan'ın başkenti Sofya'ya varış ve bizleri bekleyen aracımız ile yapılacak Sofya panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanın bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme.
3. GÜN: SOFYA – VELİKO TARNOVA- BUKREŞ

Sabah kahvaltının ardından Romanya’nın Başkenti Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız Bulgaristan’ın en büyük şehirlerinden biri olan, eski başkent Veliko Tarnovo olacak. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi görülecektir. 206 metre yükseklikteki Tsarevets Kalesi’ni ve içinde yer alan kiliseleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde Romanya'ya ve başkent Bükreş’e doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz. Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu ve Stavropoleos kiliseleri panoramik olarak görülecek yerlerdir. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar serbest zaman. Toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme.
4.GÜN : BÜKRES (Braşov-Sinaia-Bran-Drakula Şatosu)

Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra, Sinaia-Bran- Braşov turumuza başlıyoruz. Sinaia'ya varışımıza müteakip Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Şatosu'nu geziyoruz. Daha sonra Bran kasabasında bulunan Drakula Şatosu'nu geziyoruz ve Braşov'u görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Ortaçağ şehir görüntüsünü koruyan şehir gezimizden sonra Bükreş’e dönüyoruz.

5.Gün: BUKRES – VARNA – NESSEBAR - İSTANBUL

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Varna şehir merkezine hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik keyifli yolculuğumuz sonrasında Varna şehir merkezine varisimiz sonrası, gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Deniz Parkı, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarımadanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lar dan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseberda ziyaretlerimiz sonrası, Bulgaristan’ın diğer Karadeniz şehri olan Burgas’dan panoramik olarak geçerek Dereköy sınır kapısına varıyoruz. Kırklareli üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varış, gezimizin sonu.

 

*** ..........tarihindeki Merkez Bankası kuru ile hesaplanmıştır. Ödeme yaptığınız günkü kurlar geçerlidir. Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları günlük Merkez Bankası Döviz satış kuruna göre değişiklik gösterebilir.

 

 

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Sofya Ekspresi Yataklı Vagon ile İstanbul – Sofya Arası Yataklı Vagonda 1 Gece konaklama
 • Sabah Kahvaltısı (Paket, Trende İkram Edilecektir.) 
 • 4* Merkezi Otellerde 3 Gece Oda ve Kahvaltı Konaklama
 • Ülkeler arası Lüks Otobüs ile Yolculuk
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar
 • Sofya, Bükreş, Sinaia, Bran, Braşov Turları
 • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Çok Girişli Schengen Vizesi ( 150 EURO )
 • Zorunlu Seyahat ve 30.000 Euro Teminatlı Sağlık Sigortası – 15 EURO
 • (65 Yaş Üstü Misafirlerimiz Sigorta Tarafından Sür Prim Uygulaması Olup Kişi Başı 15 EURO Tur Ücretine İlave Edilecektir ) (80 Yaş Üstü Misafirlerimiz Sigorta Kapsamı dışı kaldığı için Sigorta Yapılamamaktadır )
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Romen Gecesi (35 Euro)
 • Bulgar Tavernası (35 Euro)
 • Öğle Yemekleri
 • Akşam Yemekleri
 • İçecekler
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Otellerde yapılacak kişisel harcamalar

 

Güzergahlar:

İstanbul – Sofya (Sofya Ekspresi) : 10 Saat (Yaklaşık)

Sofya – Veliko Tırnova – 200 Km : 2 Saat

Veliko Tırnova – Bükreş – 195 km : 2,5 Saat (Gümrük geçişine göre daha kısa sürede gidilebilir)

Bükreş – Sinaia (Peleş Sarayı) – 140 Km : 1,5 Saat

Sinaia – Bran (Dracula Şatosu) – 50 Km : 45 dk.

Bran – Braşov – 27 km : 25 dk

Braşov – Bükreş – 180 km – 2,5 Saat

Bükreş – Varna – 280 Km : 3,5 Saat

Varna – Nessebar – 100 km : 1 Saat

Nessebar – İstanbul – 400 Km – 4,5 Saat