Mykonos

Yunanistan’ın en kozmopolit adasıdır. Çılgın gece hayatıyla dünyaca bilinen Myconos Cyclades adalarının neredeyse en küçüğü ama en ünlüsüdür. Mitolojiye göre Herkül, 12 görevinden biri olarak, devleri bölüp denize attı ve bu yerde onlar taşlaştılar ve devasa kayalıklara dönüştüler, böylece Mykonos’un ada şekli meydana geldi. Mykonos’un sahilleri muhteşem, gece yaşamı ise büyüleyicidir. Bu adanın manzarası parıltılı çıplak kayalıkların, bembeyaz köy mimarisiyle, en güzel kumsalların Ege’nin mavi fonunda ve muhteşem Akdeniz ışığıyla tüm bu güzelliklerin vurgulanışın bir simgesidir adeta.

Yunanistan’ın en güzel adalarından olan Mykonos bembeyaz boyalı dar sokakları, beyaz boyalı evleri, evlerin balkonlarından ve duvarlarından sarkan rengarenk begonviller ve sardunyalarla süslü, pembe-beyaz çiçekleriyle bir Ege adaları klasiği olan Mykonos evleri görülmeye değer bir güzelliktedir. Adanın ilgi çeken diğer güzelliğide rıhtımda yan yana sıralanmış yel değirmenleridir. Çılgın yaşantısı ve eğlenceleriyle ünlü Mykonos’un sıra dışı özelliklerinden biride ünlü çıplaklar kampıdır.

Dünya turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Mykonos çılgın, hesapsız ve en önemliside sınırsız bir eğlence adası. Haydi Mykonos’a. Hayalinizdeki tatil, TAMGÖR Turizm ile gerçeğe dönüşüyor.

Ada Hakkında

  • Konum ve Coğrafya: Ege Adası
  • Tarihi ve Mitolojisi: Antik Hikaye
  • Geleneksel Mimari ve Estetik: Beyaz Evler
  • Gece Hayatı ve Eğlence: Dünya Çapında
  • Plajları ve Turkuaz Denizi: Altın Kumlar
  • Eğlence ve Kültür Etkinlikleri: Sanat ve Festivaller