İşte bizim Rumeli

Süre

4 Gece 5 Gün

Max Katılımcı

40

Rehberlik

Türkçe

Ulaşım

Otobüs

Rumeli, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkan bir bölge. Osmanlı İmparatorluğu’nun fethi sırasında stratejik öneme sahip olan Rumeli, bugün birçok tarihi eseri barındırıyor. Tamgör Turizm, Rumeli’nin eşsiz güzelliklerini keşfetmek isteyenlere rehberlik ediyor. Tamgör Turizm ile Rumeli’nin büyüleyici geçmişini yaşamaya…

Ücrete Dahil ve Hariç olan Hizmetler

 • Otobüsle Ulaşım
 • 3 gece 4 yıldızlı Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Özel otobüs ile ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Programdaki şehir turları
 • Zorunlu mesleki sigorta
 • Vize ücreti 190 Euro
 • Yurt dışı çıkış harcı 150 TL
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • İlave konulabilecek vergi ve harçlar
 • Konaklanan şehirlerdeki otel vergileri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Kişisel harcamalar

Tur Programı

25 Eylül 2024 - 29 Eylül 2024 İstanbul'dan İşte Bizim Rumeli'ye

PROGRAM
1.gün: 23:00 Merkez büromuz önünden hareket. Tekirdağ yolunu takiben yola devam.

2. gün: 02:00 civarı İpsala sınır kapısından Yunanistan’a giriş. 10:00 Evzoni sınır kapısından Makedonya’ya giriş. Gevgelija-Negotino-Veles üzerinden yaklaşık 3 saatlik yolculuktan sonra Üsküp’e varış. Merkezi 4 yıldızlı otelimize yerleşme. Dinlenme için 1 saatlik serbest zaman. 14:00 Üsküp şehir turu. Makedonya meydanı-Üsküp Kalesi-Vardar Nehri-Taş Köprü-Kapalıçarşı-Davut Paşa Hamamı-Murat Paşa camii-Mustafa Paşa camii-İsabey camii-Saat kulesi-Eski hanlar-Türk çarşısı-Kapalı Çarşı-Çifte Hamam-Köse Kadı camii-Rahibe Teresa heykeli-1963 depreminde yıkılan Üsküp’te ayakta kalan tek bina Eski Tren Garını geziyoruz. Gezi sonrası otele dönüş. Akşam yemeği serbest. Konaklama otelimizde.

3.gün: 08:00 Kahvaltı sonrası Kalkandelen’e hareket. 45 dakikalık yolculuktan sonra Kalkandelen’e varış. Balkanlardaki en büyük Alevi-Bektaşi tekkesi olan Sersem Ali Baba tarafından yaptırılan Harabati Baba Tekkesi-Alaca camii-Köprü gezisi. Tur sonrası Ohrid’e hareket. 12:30 civarı Ohrid’e varış. Merkezi 4 yıldızlı otelimize yerleşme. Yerleşme sonrası Ohrid turumuza başlıyoruz. Unesco tarafından dünya kültür mirasına dahil edilerek koruma altına alınan Ohrid antik şehri-Avrupanın en derin gölü-Basilica-Ohrid kalesi-Antik Tiyatro-Çar Semoil kilisesi-Osmanlı evleri-St. Naum manastırı ve kilisesi-çarşısı-Kiril alfabesini yazan Kiril kardeşler heykelleri-Camiler-Kiliseler-İnci satış mağazaları gezisi.

4.gün: 08:00 Kahvaltı sonrası Manastır’a hareket. Yol üzerinde İttihat ve Terakkinin önde gelen isimlerinden olan Resen’li Ahmet Niyazi’nin evi ve kültür sarayı gezisi, Resen şehri panoramik görülerek 1 saatlik yolculuktan sonra Manastır’a varış. Atatürk’ün okuduğu Manastır Askeri İdadisi-Atatürk anı odası-Saat kulesi-Aya Dimitri kilisesi-Haydar Kadı camii-Bedesten-Yeni Mehmet Efendi camii-İshakiye camii-Çarşısı. Öğle yemeği serbest olarak Manastır’da alındıktan sonra Selanik’e hareket. Florina-Edessa üzerinden Selanik’e varış. Merkezi 4 yıldızlı otelimize yerleşme. Serbest zaman. Otelimizde oda kahvaltı konaklama.

5.gün: 08:30 kahvaltı sonrası otelimizden hareket. 10:45 Kavala’ya varış. Kavala şehir turu. Mehmet Ali Paşanın evi-İmareti-Bizans Su kemerleri, İbrahim Paşa Camii... Tur sonrasında yemek için serbest zaman. İstanbul’a hareket. 22:00 civarı İstanbul’a varış. Farklı turlarımızda görüşmek dileğiyle...

Tur Haritası

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “İşte bizim Rumeli”

Your email address will not be published.

Kalite
Fiyat
Servis

Başlayan Fiyatlarla
379,00
Rezervasyon Formu
Talep Oluştur
1
379,00
0,00
191,00 /kişi başı
0,00 /kişi başı
Müsait Koltuk:
Toplam:
1
379,00
0,00
191,00 /kişi başı
0,00 /kişi başı